HAKKIMIZDA


Alman HART KERAMİK firmasının, Türkiyede Seramik Baca sektöründe iş birliği yapmak üzere gerçekleştirdiği uzun arayışlar neticesinde, 2007 yılında ERTAŞ GRUP ile ortaklık anlaşmasına varılmış ve ERTAŞ-HART Baca Sistemleri A.Ş. kurulmuştur. Bu birlikteliğin temel esası, Türkiyedeki Mevcut Baca Potansiyelinin iyi değerlendirilmesi ve yapılardaki baca kaynaklı sorunların ortadan kaldırılmasında etkin rol oynamaktır. Amacımız; her çeşit yapı ve yakıta uygun en kaliteli baca sistemlerini kullanıcıların hizmetine sunmaktır.

Baca sistemleri elemanlarından birisi olan dış koruma bloğu, zengin bims (pomza) yatakları üzerine kurulu olan Blokbims A.Ş. tesislerinde imal edilmektedir. Alman MASA Tekolojisi ve makinalarıyla yapılan üretimler, Avrupadaki benzer yapı elemanlarına göre, bimsten üretilmiş baca blokları, daha sağlam ve uzun ömürlüdür.

Yüzyılı aşkın bir süredir Avrupada işlevselliğini yitirmeden kullanılan Seramik Baca Sistemlerinin Türkiye'de de yaygınlaşmasını, yaoılarda kullanılmasını ve mevcut baca sistemlerine kalıcı bir çözüm getirmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu birlikteliğin, inşaat sektörüne katkı sağlaması en büyük temennimizdir.

Ertaş-Hart Yönetim Kurulu

baca
Blokbims A.Ş. Fabrika Genel Görünüm - Türkiye

baca
Hart Keramik AG Fabrika Genel Görünüm - Almanya

baca